WhatsApp
Yükleniyor...

E ticaret sitesi satın al

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog E ticaret sitesi satın al
22 Mart 2023, 09:48 0 Yorum 746 Okuma

Bugünkü yazımızda e-ticaret iş modellerini anlatacağız.

Hali hazırda bir e-ticaret sitesi sahiplerinin bilgisi olan bu konuyu yeni e-ticaret sitesi açmak isteyenler için değerlendirelim.  E-ticaret sitesi yazılımı kullanmanın üç yaygın modeli bulunmaktadır.

 

Birincisi özel bir e ticaret sitesi yazdırmak ve bu e-ticaret sitesine sahip olmak,  ikincisi bir hazır e-ticaret yazılımı kullanarak, hizmet kullandırma bedeli ödemek (Yazılım kiralama hizmeti) , üçüncüsü hazır kodlanmış bir e-ticaret yazılımını satın alarak kullanmak.

 

Her iş modelinin de kendi içinde avantajları veya dezavantajları bulunmaktadır.

 

Özel e ticaret sitesi yazdırmak:

 

Bir yazılım şirketine veya freelance çalışan bir yazılımcıya (yazılımcılara) özel bir site yazılımı hazırlatmaktır. Bu modelde,  isteklerin başta doğru bir şekilde iletilmesi gerekir. Fiyatlandırma isteklere göre yapılacağı için başta bildirilmeyen talepler, sonradan gerçekleşmeyebilir veya ek ücretler ödemeyi gerektirebilir.

 

Yazılımın teknolojik gelişmelere paralel olarak geliştirilmesi ise bu iş modelinin en büyük sorunudur, sürekli ihtiyaçları müşterinin belirlemek zorunda olması, bunun için gereken geliştirme süresi ve bu geliştirmenin getirdiği büyük maliyetler önemli sorunlardır.

 

Bu iş modelinin avantajlı olabilecek tek yönü,  her isteğin bedelinin karşılanması durumunda gerçekleşebilecek olmasıdır.

 

Hazır kodlanmış bir e-ticaret sitesini satın almak:

 

Hazır durumda çalışan bir e-ticaret sitesine sahip olmak, sonradan yeni maliyetlerin çıkmayacağını bilmek genel olarak kulağa hoş gelmektedir.  Bu iş modelinin güzel yanı bir yazılıma sahip olmaktır, fakat günden güne değişen teknoloji, e-ticaret alt yapıları, sanal pos teknolojileri, arama motoru teknolojiler, yazılımı kısa süre içerisinde kullanılamaz hale getirecek ve ödenen para boşa gidecektir.

 

Hazır e-ticaret yazılımı kullanarak, hizmet kullandırma bedeli ödemek:          

 

Yazıcı Web Tasarım e-ticaret sistemini bu modelde değerlendirebiliriz. Bir AVM içerisinde mağaza sahibi olmak gibi düşünebileceğimiz bir iş modelidir.  Yazılımı hizmet süresi devam ettiği sürece kullanabilir, bu süre bittiğinde kullanamaz hale gelirsiniz. Bu şekli ile endişe verici görünse de, sağladığı avantajlar tam aksini göstermektedir.

 

Makul bir yazılım kullanma ücreti karşılığında,  ilk başlangıç maliyeti çok düşük olarak e-ticaret sitesi sahibi olunabilmektedir.

 

Yazılım sürekli geliştiği için, böyle bir kaygı içinde olunmadan, bu gelişmeleri kullanarak, fayda sağlamak rakipler ile rekabet etmeyi kolaylaştırmaktadır.

 

Bu faydalar sayesinde ülkemizde neredeyse hemen hemen tüm projeler bu iş modeli ile faaliyetine devam etmektedir.

 

Böylece online alışveriş sitesi kurmak kolay ve ekonomik hale gelmektedir.

 

E-ticaret sitesi satın almak için Yazıcı Web Tasarım'ı arayıp iletişime geçmeniz yeterli

Okuyucu Yorumları

0 Yorum